Malowanie krajobrazu

Pisaliśmy już o tym wcześniej – malować czy też rysować można dosłownie wszystko. W tym aspekcie nie ma żadnych ograniczeń i tylko i wyłącznie od rysownika zależeć będzie co znajdzie się na kartce papieru. Oczywiście jak to często bywa życie weryfikuje wiele spraw i na przykład osoba zamieszkująca dużą aglomerację miejską będzie mieć trudniej rysować malownicze krajobrazy (na przykład góry, jeziora), no chyba, że malownicze krajobrazy miasta.

patrząc na takie wspaniałe widoki aż chce się rysować!Malowanie otaczającego nas krajobrazu jest bardzo popularne i w niektórych przypadkach wręcz obowiązkowe. Na przykład studenci takiego przedmiotu jak grafika komputerowa w jednym semestrze mają całe zajęcia poświęcone tej tematy. Wtedy właśnie wraz ze swoim nauczycielem/wykładowcą wychodzą lub wyjeżdżają gdzieś w plener by malować otaczającą ich przyrodę. Podobnie ma się sprawa z uczestnikami kursów rysowania – oni także na takich kursach na pewno kilka zajęć będą mieć poświęconych rysowaniu krajobrazu.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy sami wybrali się z na łono natury i malowali to, co nam się spodoba. Malowanie krajobrazu może być bardzo uspokajające i odstresowujące, gdyż nie dość, że spędzamy kreatywnie czas, zapominając o całym bożym świecie, to jeszcze spędzamy go w otoczeniu przyrody, świeżego powietrza. Czy może być bardziej relaksujący i uspokajający sposób na odreagowanie?

Powiązane: , , ,